509 180 160

Redukcja przebarwień posłonecznych

REDUKCJA PRZEBARWIEŃ POSŁONECZNYCH W POZNANIU

      Przebarwienia skóry powstające w wyniku działania promieni słonecznych (nazywane też hiperpigmentacją) najczęściej przybierają postać „plamek” o barwie brązowej, które znajdują się na najczęściej na twarzy ale też mogą pojawiać się na kończynach, dekolcie, rzadziej na tułowiu.

      Do głównych przyczyn powstawania przebarwień posłonecznych zaliczyć można:

  • działanie promieniowania UV
  • hormony (estrogeny, hormony tarczycy)
  • leki i kosmetyki fotouczulające
  • okres ciąży

      Przebarwienia pojawiające się na naszej twarzy i ciele możemy podzielić na:

  • - Piegi, czyli drobne plamki powstające na skórze najbardziej wrażliwej na działanie promieniowania słonecznego (najczęściej na twarzy)
  • - Plamy soczewicowate, czyli plamki o średnicy ok.1cm, umiejscowione najczęściej na twarzy, powstające w wyniku działania promieniowania UV lub potrądzikowe.
  • - Ostuda (nazywana też chloasmą lub melasmą), są to nabyte przebarwienia na twarzy, tworzące większe „rozlane” plamy o barwie brązowej. Najczęstszą do powstania tego rodzaju przebarwień przyczyniają się dwa czynniki: zaburzenia hormonalne, okres ciąży lub przyjmowanie leków i środków hormonalnych oraz ekspozycja na promieniowanie słoneczne.
  • Melanoza Riehla, czyli plamy barwnikowe o wyglądzie siateczkowym o kolorze brunatnym, szarawym lub jasnoczerwonym. Przyczyną ich powstawania jest ekspozycja na promieniowanie słoneczne i równoczesne przyjmowanie pokarmów, leków lub kosmetyków zawierających substancje światłouczulające.

Jaki zabieg proponujemy w celu pozbycia się niechcianych przebarwień ?

      We współczesnej kosmetyce i medycynie estetycznej stosuje się wiele terapii w celu usuwania przebarwień posłonecznych.

      Do najskuteczniejszych a zarazem najbezpieczniejszych zalicza się oddziaływanie na przebarwienia za pomocą:

  • urządzenia E-light, jest to połączenie dobrze już znanego w kosmetyce urządzenia IPL (Intense Pulsed Light) z falami radiowymi
  • lasera typu Q-switch (Nd-Yag)

      W naszym gabinecie stosujemy oba urządzenia. Wybór metody, której użyjemy do usuwania przebarwień, zależy od rodzaju przebarwienia, intensywności zmian, umiejscowienia.

      Należy mieć na uwadze, że generalnie zabiegi (nie tylko te proponowane przez nasz gabinet) niwelujące przebarwienia, oddziałują i usuwają przebarwienia obecne w danym momencie na skórze. Natomiast nie zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień później. Bez usunięcie przyczyny powstawania przebarwień (np. zaburzeń hormonalnych lub nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne) możemy powiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, że przebarwienia po pewnym czasie pojawią się znów. Z uwagi na to, najczęściej dla utrzymania korzystnego efektu zaleca się regularne korzystanie z zabiegów niwelujących przebarwienia (np. dwa razy w roku). W przypadku silnych i głęboko położonych przebarwień zalecane jest wykonanie serii zabiegów (zabiegi wykonuje się w odstępach co 3-4 tyg.)

      Czas trwania zabiegu w Laseroterapia Poznań: ok. 30min (w zależności od rozległości obszaru skóry który jest poddawany zabiegowi)