509 180 160

Trwałe usuwanie nadpotliwości

NADPOTLIWOŚĆ W OBRĘBIE PACH

      Pocenie się jest naturalnym fizjologicznym procesem, jednak czasem nasz organizm poci się bardziej niż byśmy tego chcieli, szczególnie pod wpływem stresu czy silnych emocji. Dla wielu osób nadmierne pocenie staje się źródłem dyskomfortu. Dzięki najnowszym osiągnięciom nauki jesteśmy w stanie sobie z tym problemem radzić na wiele sposobów, m.in.:

1) Metody redukujące nadpotliwość w sposób nie trwały:
- antyperspiranty i specjalistyczne dezodoranty
- otrzykiwanie botoksem (efekt zmniejszenia nadpotliwości utrzymuje się ok.6mc)

2) Metody redukujące nadpotliwość trwale lub na wiele lat:
- zabieg chirurgiczny wykonywany najczęściej w znieczuleniu ogólnym, polegający na przecięciu unerwienia
- zabieg przy użyciu urządzenia do radiofrekwencji frakcyjnej (RF frakcyjny mikroigłowy)

      Spośród powyższych metod, w naszym gabinecie wybraliśmy jedną, którą oferujemy naszym klientom – zabieg przy użyciu urządzenia do radiofrekwencji frakcyjnej mikroigłowej - jest to metoda która trwale lub na wiele lat niweluje problem nadpotliwości w obrębie pach, a zarazem nie jest tak inwazyjna i obciążona ryzykiem jak zabieg chirurgiczny.

Na czym polega oferowany zabieg?

      Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa (nazywana też przez niektórych RF frakcyjny lub radiofrekwencja mikroigłowa) pozwala trwale zlikwidować gruczoły potowe w obrębie pach. Zabieg polega na jednoczesnym mikronakłuwaniu i oddziaływaniu na dany obszar za pomocą fal radiowych. Powierzchnia skóry nie ulega przegrzaniu, dlatego ryzyko poparzeń nie występuje. Po emisji fali, igły są wycofywane ze skóry w trybie natychmiastowym (urządzenie automatycznie wysuwa i chowa igły, w odstępach mniejszych niż jedna sekunda dlatego zabieg nie wiąże się z dużym dyskomfortem). Ustawienie wszystkich parametrów takich jak głębokość nakłuć (od 0,5mm do 3,5 mm w głąb skóry), częstotliwość oraz moc emitowana przez urządzenie są bardzo precyzyjnie dobierane.

      Cała wizyta w naszym gabinecie Laseroterapia Poznań trwa około 40-60min. Zabieg wykonujemy po znieczulenia skóry w obszarze zabiegowym. Po zabiegu można wrócić do co dziennych czynności. Przez 5 dni po zabiegu należy unikać uprawiania sportu, nadmiernego wysiłku i podrażniania skóry w obszarze pach. Bezpośrednio po zabiegu może występować uczucie delikatnego pieczenia, u osób bardziej wrażliwych wystąpi zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie skóry. W miejscach mikronakłuć mogą wystąpić małe strupki.

      Moduł (końcówka urządzenia) służący do wykonywania zabiegu jest jednorazowy. Igły są bardzo cieniutkie, pokryte złotem co dodatkowo zapobiega infekcji oraz wspomaga przewodzenie energii.

      Zabieg radiofrekwencji frakcyjnej jest szybką i małoinwazyjną metodą służącą do trwałej destrukcji gruczołów potowych. Wyraźny efekt redukcji pocenia jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak do osiągnięcia zadowalających rezultatów czyli całkowitego zredukowania problemu, potrzeba około 2 – 4 zabiegów (w zależności od nasilenia nadpotliwości).

Czy usunięcie gruczołów potowych w obszarze pach nie jest szkodliwe?

      Pod pachami znajdują się gruczoły potowe, które są nieaktywne aż do okresu dojrzewania. Warto zwrócić uwagę, że u dzieci problem nadmiernego pocenia się praktycznie nie występuje. Wyłączenie aktywności gruczołów tylko w obrębie pach nie ma znaczenia dla równowagi termo cieplnej organizmu i jego funkcjonowania. Po oferowanym przez nas zabiegu nie występuje też tzw. pocenie kompensacyjne, czyli przeniesienie problemu nadpotliwości na inny obszar np. dłoni, czoła. W wyniku zabiegu może dojść do delikatnego przerzedzenia się owłosienia które naturalnie występuje w obrębie pach.